Утеплення і підігрів

Утеплення ємностіДля зниження теплових втрат і експлуатації ємності в зимовий період, застосовуються утеплення і підігрів ємності. Необхідність утеплення або підігріву, товщина утеплювача, потужність підігріву визначаються виключно тепловим розрахунком. Виходячи з нашого практичного досвіду, виділимо наступне:
-якщо здійснюється часте оновлення води в резервуарі (раз в два дні частково зливається і заливається нова вода), то підігрів і утеплення не потрібні;
-якщо оновлення води здійснюється не рідше одного разу на 7-10 днів, для запобігання замерзання води необхідно утеплити ємність;
-якщо оновлення води здійснюється рідше одного разу на 10 днів і ємність експлуатується в зимовий період, необхідно утеплення і підігрів води.Утеплення ватоюЦе дуже усереднені дані. Точна необхідність в утепленні і підігріві залежить також від регіону проживання, температури вхідної води, періодичності оновлення і визначається тільки тепловим розрахунком. Наземні пожежні резервуари, в яких вода не оновлюється, вимагають і утеплення і підігріву в зимовий період.

Підігрів в ємностіДля утеплення бічній поверхні модульних ємностей ми використовуємо пенополістіірол або мінеральну вату товщиною 50-140 мм високої щільності (80-110 кг/ м³). Мінеральна вата наклеюється всередині на оцинкований каркас ємності і потім закривається геотекстилем і вкладишем. Мінеральна вата низької щільності при наливанні ємності сильно стискається і її теплоізоляційні властивості різко знижуються. Дах модульного резервуара ізолюється екструдованим пінополістиролом високої щільності, який витримує тиск стовпа рідини в ємності.

Система підігріву рідини в ємності складається з ТЕНа (або теплових заглибних кабелів), датчиків температури і системи управління. Коли згідно датчику температура знижується до критичної (як правило, +1 ˚С), включається ТЕН. Після підігріву води до певної температури спрацьовують датчики і ТЕН відключається.

Енерговитрати на роботу ТЕНів не є великими:

-середня потужність ТЕНа для резервуара 100-500 м³ (північ і центр України) – 6-8 кВт;
-в «теплі» зими при теплоізоляції ємності ТЕНи працюють 15-25 календарних днів на рік;
-в південних регіонах, де середня температура взимку близько 0 ˚С, ТЕНи працюють по кілька днів у році.