FAQ

 
Чи можна в модульних ємностях зберігати кислоти та інші агресивні речовини?

Внутрішній вкладиш з поліпропілену є стійким до більшості агресивних речовин. З іншого боку, дах ємності не герметичний і пари агресивних речовин випаровуються з ємності. Тому ми рекомендуємо використовувати ємності для зберігання слабоагресивних речовин (лужні, сольові розчини) і НЕ використовувати для зберігання кислот (сірчана, соляна, азотна).

Чи можлива підземна установка ємностей?

Модульні резервуари – це резервуари наземного виконання. Але допускається і підземна установка ємності. Підземно модульні ємності допускається встановлювати тільки в бетонному або цегляному кесоні.

Чи можна самому зібрати ємність? Скільки людей для цього потрібно? Чи потрібен кран?

 Замовник сам може зібрати ємність по нашій інструкції по збірці (і усним рекомендаціям). Рекомендуємо запросити нашого фахівця тільки на установку вивідних відводів (штуцерів). Оптимальна кількість людей для збирання будь-якої ємності 4-6 чоловік. Для збірки корпусу ємності кран не потрібний (тільки для зборки даху «вуличних» ємностей).

Який розмір бетонної основи потрібен для модульної ємності? Чи потрібно суцільна бетонна основа?

Робити суцільну бетонну основу НЕ ОБОВ’ЯЗКОВО. Робиться «кільцевий фундамент» по периметру ємності (ширина кільця 40-60 см), а всередині кільця робиться підсипка піском (товщина 10 см). Таким чином витрати на підготовку основи модульних ємностей є мінімальними.

Чи відрізняється ціна ємностей, які встановлюються на вулиці і в приміщенні?

 «Вуличні» ємності мають металевий дах, що витримує снігове навантаження.
    Вартість цього даху є досить високою. «Внутрішні ємності» мають натяжний пластиковий дах з мембрани 0,5 мм, вартість якої мінімальна. Відповідно, ціна «вуличних» ємностей значно вище «внутрішніх».

Чи можна встановити в ємність датчики рівня, мірну шкалу, підігрів?

 Модульні ємності можуть комплектуватися будь-якими датчиками, вивідними відводами, мірними трубками, системою підігріву.

Чи перемерзає ємність взимку? Чи можна використовувати модульну ємність цілий рік?

    Для того щоб вода в ємності не перемерзала, застосовуються такі опції: часткове заглиблення або обвалування ємності, підігрів, утеплення, постійна циркуляція води. У кожному конкретному випадку застосовується одна або кілька опцій в залежності від регіону проживання, періодичності спорожнення ємності і температури рідини, що поступає.

Чи можна в модульної ємності зберігати питну воду і харчові продукти?

 В модульної ємності можна зберігати питну воду і харчові продукти – маємо санітарно-гігієнічний дозвіл на контакт з питною водою і харчовими продуктами.

Як мити ємність і як часто?

Для миття ємності можна застосовувати будь-які миючі засоби. Заборонено використовувати гострі предмети (граблі, лопати), які можуть пошкодити мембрану. Періодичність миття – у міру забруднення.

Скільки може експлуатуватися модульна ємність?

 Нормативний термін експлуатації модульної ємності не обмежений. Модульні ємності вперше почали застосовуватися в Австралії і США більше 30 років тому. Ємності, побудовані 30 років тому, експлуатуються і сьогодні.

Чим краще модульна ємність, ніж бетонна або металева?

  Термін експлуатації модульної ємності набагато більше, ніж бетонної або металевої. Процес зведення простіше і швидше, при необхідності модульну ємність можна розібрати і зібрати в іншому місці. Ціна модульних ємностей з металевим дахом незначно вище бетонних і металевих, однак за рахунок мінімальних витрат на бетонну основу різниця в ціні нівелюється.

Як довго монтується модульна ємність?

Як приклад: ємність 100 м3 збирається один день, ємність об’ємом 500 м3 – 3 дня бригадою з 4 чоловік.

Чи можна зробити модульну ємність за нестандартними розмірами?

 Ми маємо типові розміри по діаметру і висоті ємності. Діаметр ємності змінити не можна, висота ємності може бути будь-яка. Таким чином, за рахунок зміни висоти можливо підібрати ємність будь-якого обсягу.

Чи можна в модульної ємності зберігати КАС (добрива)?

 Так. Мембрана поліпропілену, з якої зроблений вкладиш, є стійкою до більшості агресивних речовин, включаючи КАС. Так як КАС має щільність 1,35-1,4 г/см³, то корпус ємності виготовляється з високоміцного металу і додатково наноситься хімічний захист на оцинковану поверхню.

Чи можна в модульної ємності зберігати бензин, ГСМ?

Ні, не можна.

Яка товщина металу і пластикової мембрани? Чи витримає вона великий обсяг води?

 Стандартна товщина пластикової мембрани – 0,75 мм, профільованого металу – 0,9-2 мм. Ємність має великий запас міцності (5-7 разів), так як міцність металу зростає в кілька разів за рахунок профілювання, круглої форми і спеціального покриття, тому порівняння по товщині з суцільнометалевими ємностями є технічно неправильним.
    Показник розтягування мембрани ENPEX FPP при розриві становить 250%. Іншими словами, мембрана дуже добре розтягується, не втрачає своїх властивостей, коли збирається складками. Тому, як це не парадоксально на перший погляд, збільшення товщини мембрани погіршує експлуатаційні характеристики вкладиша в цілому.

Яка максимальна температура води може бути в ємності?

   Для води максимальна температура становить +80 ˚С, для агресивних речовин +60 ˚С. Поставляємо ємності зі спеціальною мембраною, в яких може зберігатися вода з постійною температурою +95 ˚С.