Конструкція ємностей

Види ємностей:

Модульні ємності можуть бути трьох видів:

  • наземна ємність з металевим дахом (для установки на вулиці, розрахована на снігове навантаження);
  • підземна ємність з металевим дахом (для установки на вулиці, розрахована на снігове навантаження і зовнішній тиск грунту);
  • наземна ємність з пластиковим натяжним дахом (для установки в приміщенні або сезонно на вулиці).

 

Основні елементи ємності.

Стінка і пластиковий вкладиш ємності.

Стінка виготовлена зі сталевих стінових панелей, з’єднаних між собою болтами. Сталеві панелі мають гофровану форму і виготовлені з високоміцної оцинкованої сталі з межею текучості 350МПа. Болти мають клас міцності не менше 8,8. Пластиковий вкладиш виготовлений в заводських умовах з гнучкого поліпропілену марки FPP.

 

Сталевий дах.

Сталевий дах встановлюється тільки на вуличних резервуарах. Снігове і вітрове навантаження сприймає каркас даху, що складається із сталевих оцинкованих балок з’єднаних болтами. Сталевий каркас покритий профільованим настилом, який кріпиться до каркаса за допомогою саморезів. У даху є люк для обслуговування. Дах спирається на стінку резервуара і центральну колону, розташовану всередині резервуара.

 

Пластиковий дах.

Пластиковий дах виготовлений з тканини Тарпаулін. Він натягується над ємністю, по периметру має люверси і закріплений до стінки за допомогою мотузки. Дах захищає вміст резервуара від пилу і сторонніх предметів, пропускає повітря, але не може витримувати снігове навантаження.

 

 

Фундамент.

 
Фундамент може бути трьох видів:

  • Наземний стрічковий. Він рекомендований для більшості резервуарів. Фундамент розташований під стінкою резервуара і центральної колоною – інша частина грунту засипається піском, на який укладається мембрана ємності.
  • Наземний плитний. Він рекомендований для резервуарів, де не допускаються незливаєми залишки (наприклад, для КАС). Якщо в цьому випадку використовувати стрічковий фундамент, всередині нього можуть відбуватися місцеві осідання ґрунтової основи і утворюватися «калюжі», які видаляються тільки дренажним насосом.
  • Підземний плитний. Він рекомендований для підземних резервуарів. Такий фундамент влаштовується в попередньо виритому котловані. Зворотне засипання котловану проводиться після монтажу і наповнення резервуара водою.

Для резервуарів, що розміщуються всередині приміщення, спеціальний фундамент не потрібний, для цього достатньо існуючий бетонной підлоги.

 

Утеплення.

Утеплення резервуара необхідно для мінімізації теплових втрат і недопущення замерзання вмісту резервуара в зимовий період. Як утеплювач використовується пінополістирол підвищеної міцності. На стінці він встановлюється між сталевими панелями і вкладишем. На даху між двома шарами профнастилу.

 

Система підігріву.

Підігрів встановлюється для недопущення замерзання вмісту резервуара, в разі, якщо одного утеплення мало. Потужність підігріву розраховується виходячи з місцевих кліматичних умов майданчика будівництва. Підігрів складається з сухих ТЕНів, встановлених в стінці ємності, зовнішнього і внутрішнього датчиків температури і шафи системи управління. Включення і вимикання підігріву відбувається автоматично, в залежності від температури вмісту ємкості і температури зовнішнього повітря.

Патрубки для підключення до мереж водопостачання.

Всі резервуари комплектуються патрубками. Кількість, діаметри і розташування патрубків визначається проектом для конкретних умов. Підключення трубопроводів можливо до даху, дну або стінці резервуара. Фланцеві з’єднання – стандартні, з приєднувальними розмірами по ДЕСТ.

Додатково резервуари можуть комплектуватися: сходами, датчиками рівня, манометрами, майданчиками для установки заглибних насосів, зовнішнім огородженням даху, захистом від блискавки та іншим обладнанням необхідним замовнику.

 

Більш детально вивчити конструкцію резервуарів і завантажити креслення типових вузлів Ви зможете в розділі Проектувальникам.